Resultat

Resultat


Här hittar ni aktuell ställning i cupen. Fullständiga resultat med tider för varje deltävling hittar ni i tävlingskalendern. http://ta.skidor.com
Placering i cupen visas när åkaren deltagit i minst 3 deltävlingar. U6 och U8 ingår inte i cupen.

D 11-12

Namn KlubbHögby/NorbergBåsenbergaArboga SLVästeråsArboga GSPoäng Totalt
Mikaela Öfverström Arboga Alpina11 200 Oplacerad
Hanna Nyquist Arboga Alpina82 122 Oplacerad
Liv Åndberg Nyköping-Oxelösund Alpina74 106 Oplacerad
Lea Nordstrand Tunafors SK105 89 Oplacerad
Emina Resulovic Arboga Alpina153 88 Oplacerad
Felicia Nyhrén Västerås Slalomklubb2 80 Oplacerad
Greta Ny Västerås Slalomklubb3 70 Oplacerad
Linnéa Blomkvist Arboga Alpina139 61 Oplacerad
Stina Bängs Västerås Slalomklubb4 60 Oplacerad
Stella Klangeby Västerås Slalomklubb226 59 Oplacerad
Greta Lillje Arboga Alpina5 55 Oplacerad
Lovisa Arvidsson Arboga Alpina237 54 Oplacerad
Cornelia Bergström Arboga Alpina198 54 Oplacerad
Svea Ruutikainen Högby Alpina SLK6 50 Oplacerad
Astrid Engstedt Arboga Alpina1710 48 Oplacerad
Nova Ahlm Örebro SLF9 38 Oplacerad
Tilde Eklöv Nyköping-Oxelösund Alpina2411 37 Oplacerad
Inez Henriksson Västerås Slalomklubb2512 32 Oplacerad
Ebba Jakobsson Arboga Alpina11 30 Oplacerad
Ida Bolin Åhlander Arboga Alpina12 26 Oplacerad
Ebba Hallkvist Nyköping-Oxelösund Alpina13 23 Oplacerad
Liv Lindgren Högby Alpina SLK14 20 Oplacerad
Agnes Lindgren Arboga Alpina16 16 Oplacerad
Nike Kjellberg Nyköping-Oxelösund Alpina18- 13 Oplacerad
Ofelia Normark Högby Alpina SLK20 11 Oplacerad
Julia Lundgren Västerås Slalomklubb21 10 Oplacerad
Lovis Ekholm Västerås Slalomklubb26 5 Oplacerad
My Gustafsson Nyköping-Oxelösund Alpina-- 0 Oplacerad
Hedda Lindberg Tunafors SK- 0 Oplacerad
Tove Hammarström Nyköping-Oxelösund Alpina- 0 Oplacerad

D 13-14

Namn KlubbHögby/NorbergBåsenbergaArboga SLVästeråsArboga GSPoäng Totalt
Elin Nyquist Arboga Alpina41 160 Oplacerad
Alice Alterteg Västerås Slalomklubb1 100 Oplacerad
Felicia Ragnarsson Båsenberga SLK113 100 Oplacerad
Tess Berglind Kumla SF2 80 Oplacerad
Olivia Ragnarsson Båsenberga SLK144 80 Oplacerad
Moa Lindgren Arboga Alpina2 80 Oplacerad
Livia Carlsson Arboga Alpina135 78 Oplacerad
Vilda Hillerdal Kumla SF3- 70 Oplacerad
Lilly Enström Västerås Slalomklubb5 55 Oplacerad
Maja Corneliusson Båsenberga SLK6 50 Oplacerad
Filippa Avelin Västerås Slalomklubb6 50 Oplacerad
Märta Almert Västerås Slalomklubb7 46 Oplacerad
Lilyrose Gaudin Arboga Alpina8 42 Oplacerad
Thea Mårtensson Högby Alpina SLK9 38 Oplacerad
Ida Bihagen Västerås Slalomklubb10- 34 Oplacerad
Safira Benivi Högby Alpina SLK12 26 Oplacerad
Thilda Söderman Västerås Slalomklubb- 0 Oplacerad

D 15-16

Namn KlubbHögby/NorbergBåsenbergaArboga SLVästeråsArboga GSPoäng Totalt
Maja Gustafsson Nyköping-Oxelösund Alpina12 180 Oplacerad
Tyra Ericsson Båsenberga SLK1 100 Oplacerad
Lisa Modin Nyköping-Oxelösund Alpina- 0 Oplacerad

D 9-10

Namn KlubbHögby/NorbergBåsenbergaArboga SLVästeråsArboga GSPoäng Totalt
Mollie Carlsson Arboga Alpina31 170 Oplacerad
Klara Blomkvist Arboga Alpina23 150 Oplacerad
Siri Man Västerås Slalomklubb46 110 Oplacerad
Alice Sahlin Västerås Slalomklubb65 105 Oplacerad
Vida Vädel Fresk Arboga Alpina1 100 Oplacerad
Jouline Nerpin Arboga Alpina94 98 Oplacerad
Vendela Roos Västerås Slalomklubb78 88 Oplacerad
Märta Wall Kumla SF2 80 Oplacerad
Alma Myrelid Arboga Alpina812 68 Oplacerad
Tyra Ulfves Västerås Slalomklubb207 57 Oplacerad
Julia Blomkvist Arboga Alpina159 56 Oplacerad
Josefin Renlund Västerås Slalomklubb1211 56 Oplacerad
Elsa Becker Arboga Alpina5 55 Oplacerad
Ninja Qvarfordt Nyköping-Oxelösund Alpina1014 54 Oplacerad
Linnéa Ragnarsson Båsenberga SLK1810 47 Oplacerad
Alva Jacobsson Västerås Slalomklubb11 30 Oplacerad
Annie Gunnarsson Västerås Slalomklubb1916 28 Oplacerad
Klara Karmholt Västerås Slalomklubb12 26 Oplacerad
Danielle Laurén Tunafors SK13 23 Oplacerad
Lisa Engstedt Arboga Alpina2219 21 Oplacerad
Doris Bengtsson Högby Alpina SLK14 20 Oplacerad
Ebba Trafvenfelt Arboga Alpina2420 18 Oplacerad
Iris Nensén Båsenberga SLK15 18 Oplacerad
Signe Saleback Västerås Slalomklubb16 16 Oplacerad
Maja Nordstrand Tunafors SK17 14 Oplacerad
Lina Hansson Båsenberga SLK17 14 Oplacerad
Elina Olsson Båsenberga SLK18 13 Oplacerad
Lili Muselli Högby Alpina SLK21 10 Oplacerad
Emma Schröder Båsenberga SLK21 10 Oplacerad
Meja Ahlm Örebro SLF23 8 Oplacerad
Meja Simonsson Båsenberga SLK- 0 Oplacerad
Greta Hallkvist Nyköping-Oxelösund Alpina- 0 Oplacerad
Tyralee Gredfors Båsenberga SLK- 0 Oplacerad
Ebba Zingmark Båsenberga SLK- 0 Oplacerad

H 11-12

Namn KlubbHögby/NorbergBåsenbergaArboga SLVästeråsArboga GSPoäng Totalt
Wilmer Andersson Båsenberga SLK21 180 Oplacerad
Oscar Man Västerås Slalomklubb33 140 Oplacerad
Hugo Grönroos Nyköping-Oxelösund Alpina92 118 Oplacerad
Axel Lindgren Södermark Västerås Slalomklubb55 110 Oplacerad
Elton Karlsson Västerås Slalomklubb1 100 Oplacerad
Adam Dahlén Västerås Slalomklubb76 96 Oplacerad
Rasmus Björkman Västerås Slalomklubb4- 60 Oplacerad
Olof Trübenbach Tunafors SK4 60 Oplacerad
Leo Muselli Högby Alpina SLK6 50 Oplacerad
Victor Söderlund Västerås Slalomklubb8 42 Oplacerad

H 13-14

Namn KlubbHögby/NorbergBåsenbergaArboga SLVästeråsArboga GSPoäng Totalt
Max Burell Båsenberga SLK61 150 Oplacerad
Svante Gustafsson Nyköping-Oxelösund Alpina42 140 Oplacerad
Oscar Jakobsson Arboga Alpina1 100 Oplacerad
Nathan Mitchell Båsenberga SLK85 97 Oplacerad
Felix Corell Västerås Slalomklubb2 80 Oplacerad
Tage Grönroos Nyköping-Oxelösund Alpina3- 70 Oplacerad
Erik Modin Nyköping-Oxelösund Alpina3 70 Oplacerad
Oliver Nensén Båsenberga SLK4 60 Oplacerad
Felix Hammarström Nyköping-Oxelösund Alpina5- 55 Oplacerad
Elias Malmgren Västerås Slalomklubb7 46 Oplacerad

H 15-16

Namn KlubbHögby/NorbergBåsenbergaArboga SLVästeråsArboga GSPoäng Totalt
Max Isaksson Tunafors SK22 160 Oplacerad
Oliwer Rönnelin Båsenberga SLK43 130 Oplacerad
Tobias Gaudin Arboga Alpina1 100 Oplacerad
Tobias Franck Arboga Alpina1 100 Oplacerad
Swann Gaudin Arboga Alpina3 70 Oplacerad
Edvin Corneliusson Båsenberga SLK- 0 Oplacerad
Jacob Lindberg Tunafors SK- 0 Oplacerad

H 9-10

Namn KlubbHögby/NorbergBåsenbergaArboga SLVästeråsArboga GSPoäng Totalt
Gunnar Andersson Båsenberga SLK22 160 Oplacerad
Viktor Alterteg Västerås Slalomklubb81 142 Oplacerad
Viggo Hillerdal Kumla SF33 140 Oplacerad
Oskar Lillje Arboga Alpina1 100 Oplacerad
Jonathan Andersson Västerås Slalomklubb66 100 Oplacerad
Lukas Laxander Västerås Slalomklubb78 88 Oplacerad
Oliver Hagman Arboga Alpina4 60 Oplacerad
Elias Henriksson Burell Båsenberga SLK4 60 Oplacerad
Emil Holmgren Högby Alpina SLK5 55 Oplacerad
Adrian Hannu Västerås Slalomklubb5 55 Oplacerad
Linus Rignell Västerås Slalomklubb7 46 Oplacerad
Tage Ahlm Soares Örebro SLF9 38 Oplacerad
Elias Langborg Båsenberga SLK9 38 Oplacerad
Linus Regnell Västerås Slalomklubb10 34 Oplacerad
Philip Thorstensson Västerås Slalomklubb- 0 Oplacerad

Resultat tidigare år

FP Cup 2022Klicka här för att se slutresultatet!